Sakramenty Kościoła. Sakramenty uzdrowienia. Sakramenty w służbie komunii
search
  • Sakramenty Kościoła. Sakramenty uzdrowienia. Sakramenty w służbie komunii

Sakramenty Kościoła. Sakramenty uzdrowienia. Sakramenty w służbie komunii

ks. Piotr Łabuda

Sakramenty Kościoła.

Sakramenty uzdrowienia.
Sakramenty w służbie komunii

19,90 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska (przesyłka listowa nierejestrowana)
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
7,00 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
Biblos
Odbiór w sklepie (Tarnów, ul. Mościckiego 5)
Darmowa
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
13,00 zł

Cykl wykładów koncentrujących się wokół problematyki biblijnych i patrystycznych podstaw sakramentów. Niniejszy zbiór podzielony jest na dwa bloki: „Sakramenty uzdrowienia” (pokuty i pojednania oraz namaszczenia chorych) i „Sakramenty w służbie komunii (święceń oraz małżeństwa).

„Nasz Pan Jezus Chrystus, lekarz naszych dusz i ciał, który odpuścił grzechy paralitykowi i przywrócił mu zdrowie ciała (Mk 2,1-12), chciał, by Kościół mocą Ducha Świętego kontynuował Jego dzieło uzdrawiania i zbawiania, które obejmuje także jego członki. Jest to celem dwóch sakramentów uzdrowienia: sakramentu pokuty i namaszczenia chorych” (Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 1421).

„Dwa inne sakramenty: święcenia (kapłaństwo) i małżeństwo są nastawione na zbawienie innych ludzi. Przez służbę innym ludziom przyczyniają się także do zbawienia osobistego. Udzielają one szczególnego posłania w Kościele i służą budowaniu Ludu Bożego. Ci, którzy zostali już konsekrowani przez chrzest i bierzmowanie do kapłaństwa wspólnego wszystkich wiernych , mogą otrzymać w sakramentach święceń i małżeństwa szczególną konsekrację. Przyjmujący sakrament święceń zostają konsekrowani, by w imię Chrystusa «karmili Kościół słowem i łaską Bożą» (Lumen gentium, 11). Z kolei «osobny sakrament umacnia i jakby konsekruje małżonków chrześcijańskich do obowiązków i godności ich stanu» (Gaudium et spes, 48)” (Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 1534-1535).

Opis

ISBN
978-83-7793-704-4
Autor
ks. Piotr Łabuda
rok wydania
2019
ilość stron
292
format
A5
Nowy produkt