search

Prężność organizacyjna

Marcin M. Rzegocki

...jako kluczowy zasób dla odporności na kryzys.

Czym jest i jak mierzyć prężność organizacyjną. 

Informacje o dostawie
Poczta Polska (przesyłka listowa nierejestrowana)
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
6,99 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
Biblos
Odbiór w sklepie (Tarnów, ul. Mościckiego 5)
Darmowa
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
12,00 zł

Opis wydawcy 

Zdolność do funkcjonowania oraz do rozwijania się w warunkach turbulencji i niepewności nosi miano prężności (ang. resilence). Prężność rozpatrywana może być na poziomie jednostki czy organizacji i stanowi kluczowy zasób na czas kryzysu. Jej obecność w organizacji związana jest ze zdolnością do zminimalizowania skutków negatywnego oddziaływania czynników zewnętrznych i wewnętrznych, proaktywnym wychwytywaniem pojawiających się szans czy właściwym poziomem zarządzania zasobami i relacjami.

Autor przedstawia w książce wyniki poszukiwań odpowiedzi o naturę prężności organizacyjnej, o jej miejsce na tle innych teorii organizacji odpornej na kryzys, a także na pytanie o poziom prężności polskich spółek w czasach względnej prosperity i w związku prężności spółki z jej ekonomiczną sprawnością. W książce przedstawiona została także metoda pomiaru prężności organizacyjnej - kwestionariusz Benchmark Resilience Tool.

Pozycja ta jest pierwszą publikacją książkową kompleksowo podejmującą temat prężności organizacyjnej. Syntetycznie przedstawia ona aktualny stan światowych badań nad prężnością, przedstawia różne perspektywy w badaniach nad prężnością organizacji oraz prezentuje informacje o tym, które obszary funkcjonowania należy szczególnie wspierać w celu zwiększania poziomu prężności. 

Opis

ISBN
978-83-8209-172-4
Autor
Marcin M. Rzegocki
rok wydania
2021
ilość stron
216
format
170x240 mm
oprawa
miękka
Wydawnictwo
Oficyna wydawnicza ASPRA
Kod
9788382091724