search

Troska o człowieka. Od naprotechnologii do pedagogiki

ks. Jacek Siewiora
6,90 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska (przesyłka listowa nierejestrowana)
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
7,00 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
Biblos
Odbiór w sklepie (Tarnów, ul. Mościckiego 5)
Darmowa
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
13,00 zł
„Troska o człowieka. Od naprotechnologii do pedagogiki” to tytuł książki, która jest owocem sympozjum zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej wraz z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zostały w niej omówione zagadnienia z różnych dziedzin związane z troską o życie. Są to m.in.: naprotechnologia – kompleksowe spojrzenie na płodność i zdrowie ginekologiczne, etyczny i moralny wymiar „in vitro”, prawna ochrona dziecka poczętego, rola szkoły i rodziny w wychowaniu.
Niniejsza publikacja ukazuje problem ochrony życia poczętego w świecie, którym rządzi opacznie rozumiana wolność, dająca nieograniczone prawo do „posiadania” dziecka lub pozbycia się go. Z jednej więc strony promuje się metodę sztucznego zapłodnienia „in vitro”, wmawiając, że każdy ma „prawo do posiadania dziecka”, a z drugiej aborcję jako szybki sposób na pozbycie się „kłopotu”. Manipulacja życiem ludzkim w tych działaniach nie ma granic: człowiek raz jest postrzegany jako pożądany „towar”, a raz jako niechciany intruz.
Biorąc pod uwagę ogromne zagrożenie medyczne, psychiczne i moralne, jakie niosą ze sobą wymienione wyżej procedery, tematyka omawianej publikacji jest bardzo ważna, a troska o życie stoi u podstaw nie tylko nauki Kościoła, ale także stanowionego w każdym państwie prawa.
Autorzy artykułów mają nadzieję, że książka nie tylko pobudzi do refleksji związanej z omówionymi w niej zagadnieniami, ale także zachęci do podejmowania konkretnych działań, których celem będzie troska o człowieka.

Opis

ISBN
978-83-733282-9-7
Autor
ks. Jacek Siewiora
rok wydania
2010
ilość stron
96
format
A5
Nowy produkt