• Nowy
search

O tym, co najważniejsze

ks. Wojciech Węgrzyniak
38,00 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska (przesyłka listowa nierejestrowana)
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
7,00 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
Biblos
Odbiór w sklepie (Tarnów, ul. Mościckiego 5)
Darmowa
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
13,00 zł

JAKIE SĄ KLUCZOWE LEKCJE?

  • Każdy człowiek, aby rozwijać się i żyć szczęśliwie, powinien najpierw zająć się sobą – zrozumieć siebie samego i pokochać.
  • Nie da się żyć w pojedynkę, drugi człowiek jest nam potrzebny do życia niczym tlen. Aby jednak umieć żyć z innymi, musimy nieustannie ze sobą rozmawiać, próbować widzieć w innych to, co pozytywne, i przebaczać sobie nawzajem.
  • Cierpienie, choć czasem bywa nieludzkie, to jest nieodzownym elementem ludzkiej egzystencji. Gdy skupimy się w jego przeżywaniu nie tyle na przyczynie, ile na celu, mamy szansę odkryć, że cierpienie może być pomocne w życiu, bo potrafi wydobyć z nas piękno, przywrócić wolność i przybliżyć nas do Boga.
  • Kościół to dla Chrystusa sprawa priorytetowa, więc i dla każdego wierzącego nie powinien być czymś błahym. Możemy być spokojni o przyszłość Kościoła, nie musimy się też martwić o statystyki, jedyne, o co naprawdę musimy się troszczyć, to nasza wierność Bogu.
  • Bóg JEST – a ta prawda pociąga za sobą kolejne: Bóg kocha każdego człowieka, Jego wszechmocnej dobroci nic się nie wymyka, a siebie samego objawił ludziom w Jezusie Chrystusie. Człowiek powinien więc szukać Boga i być wobec Niego szczery. 

„Gdyby ktoś zaproponował mi napisanie tylko jednej książki w życiu albo zapewnił, że poza tym jednym spotkaniem już nigdy nie będę miał możliwości spotkania z drugim człowiekiem, to właśnie te tematy wybrałbym na książkę, spotkanie, rekolekcje czy rozmowę”. – ks. Wojciech Węgrzyniak.

opis wydawcy 

Opis

ISBN
978-83-67960-65-6
Autor
ks. Wojciech Węgrzyniak
rok wydania
2024
ilość stron
160
format
140x205 mm
oprawa
mięka
Wydawnictwo
Wydawnictwo RTCK