search

Przejrzyj się

Konspekt formacyjny dla grup młodzieżowych 

34,90 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska (przesyłka listowa nierejestrowana)
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
7,00 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
Biblos
Odbiór w sklepie (Tarnów, ul. Mościckiego 5)
Darmowa
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
13,00 zł

Dlaczego taki tytuł?

Motywami przewodnimi poszczególnych lat formacji są: wolność, tożsamość i powołanie, co skłania do tego, by przejrzeć się w lustrze, jakim jest Bóg i Jego Słowo. Zachęca to do zobaczenia siebie, swojego otoczenia i swoich wartości w odbiciu Jego miłości, a nie krzywym zwierciadle tego, co serwuje nam świat.

Pierwszy rok opiera się na kluczu kerygmatycznym: Miłość Boża - grzech - zbawienie - wiara i nawrócenie - Duch Święty - wspólnota. Składa się on z 27. spotkań tematycznych i 9. celebracji. Należy jednak pamiętać, że program jest jedynie narzędziem. Podstawą jest spotkanie z młodym człowiekiem oraz budowanie z nim relacji.

W spotkaniu grupy nie chodzi o to, żeby tylko przekazać jakieś informacje czy załatwić bieżące sprawy. Jak sama nazwa wskazuje - chodzi o SPOTKANIE - czyli by obok formacji i informacji znaleźć miejsce na modlitwę, budowanie relacji, troskę o rozwój, wspólne świętowanie czy zabawę.

Ponieważ naszą posługę powinno charakteryzować całościowe podejście do człowieka, program został pomyślany tak, by dotykał kilku sfer jednocześnie. Wspiera się on na czterech filarach:

1 - spotkania formacji ludzkiej, zawierające elementy nauczania Kościoła i nauki,

2 - spotkania formacji biblijnej, oparte o konkretne fragmenty z Pisma Świętego, wraz z zachętą, by się w nich odnaleźć,

3 - spotkania formacji liturgicznej, pokazujące jak to wszystko, o czym była mowa wcześniej, łączy się z liturgią Kościoła Katolickiego,

4 – celebracje, stanowiące zachętę, by wszystkie omawiane tematy, przeżyte treści oraz pytania, które się zrodziły, zanieść przed oblicze Stwórcy, by Jemu to powierzyć i u Niego szukać odpowiedzi.

Każde spotkanie oparte jest o ten sam schemat. Rozpoczyna go cel oraz myśl przewodnia. Dalej znajdują się informacje o materiałach, które będą potrzebne do przeprowadzenia spotkania oraz metody, które występują w konspekcie. Część informacyjną kończy krótka lista proponowanych tematów świadectw, które warto wpleść (choć jedno!) w treść prowadzonego spotkania.

Główny trzon konspektu składa się z elementów takich jak:

a)     zawiązanie wspólnoty
b)     modlitwa
c)     nauczanie
d)     dynamika
e)     dzielenie
f)      wyzwanie
g)     modlitwa podsumowująca

h)     zabawa

Oprócz konspektów, materiały zawierają:

-         wprowadzenie ogólne dla animatorów, informacje dot. modlitwy wspólnotowej, świadectwa czy zasad dzielenia w małej grupie,

-         mini-modlitewnik animatora.

W celu ułatwienia korzystania z materiałów, zamieszczone są również kody QR, które przekierowują do folderów z tekstami celebracji, prezentacji do spotkań oraz załącznikami do wydrukowania.

Opis

ISBN
978-83-7793-811-9
rok wydania
2021
ilość stron
185
format
A5
oprawa
Miękka na koło rolce
Wydawca
SYNAJ Wydział Duszpasterstwa Młodzieży