Z notatnika rekolekcjonisty Zobacz większe

Z notatnika rekolekcjonisty

Nowy

ks. Zbigniew Adamek

: Wiara i życie, Kazania
: Książki

7,00 zł

Opis

Książka "Z Notatnika rekolekcjonisty" autorstwa ks. Zbigniewa Adamka zbiera owoce przemyśleń autora zapisywanych w procesie przygotowywania się do przeprowadzenia rekolekcji. Struktura jej skonstruowana została na wzór klasycznej homilii i składa się z trzech części: „Wyjście egzystencjalne” stanowią refleksje autora wpisujące Notatnik w jego osobiste doświadczenie życiowe. Zasadniczą część Notatnika stanowią Rozważania rekolekcyjne. Rozważania w części „To mówi Pan” przynoszą obok częstych odniesień do Pisma Świętego liczne cytaty zaczerpnięte z literatury pięknej, zwłaszcza poezji, stanowiące ilustrację rozważanych problemów. W każdym rozważaniu znajduje się odwołanie do nauczania Jana Pawła II.
Część parenetyczna Notatnika czyli „odpowiadamy Panu” przynosi odwołania do żywotów świętych, jako tych, którzy w sposób doskonały odpowiedzieli Panu i mogą być teraz drogowskazami dla nas. odpowiednio dobranych filmów.
Uważna lektura książki może jednak – taką nadzieję żywi autor Notatnika – komuś dopomóc w zdiagnozowaniu modelu własnego życia i skonfrontowaniu z tym, czego oczekuje od nas Chrystus (oprac. na podstawie wstępu).

Więcej informacji

ISBN 83-7332-257-4
rok wydania 2005
ilość stron 196
format 145 x 205