• -12,90 zł
search

Z notatnika rekolekcjonisty

ks. Zbigniew Adamek
19,90 zł
7,00 zł Zniżka 12,90 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
6,99 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
12,00 zł

Książka "Z Notatnika rekolekcjonisty" autorstwa ks. Zbigniewa Adamka zbiera owoce przemyśleń autora zapisywanych w procesie przygotowywania się do przeprowadzenia rekolekcji. Struktura jej skonstruowana została na wzór klasycznej homilii i składa się z trzech części: „Wyjście egzystencjalne” stanowią refleksje autora wpisujące Notatnik w jego osobiste doświadczenie życiowe. Zasadniczą część Notatnika stanowią Rozważania rekolekcyjne. Rozważania w części „To mówi Pan” przynoszą obok częstych odniesień do Pisma Świętego liczne cytaty zaczerpnięte z literatury pięknej, zwłaszcza poezji, stanowiące ilustrację rozważanych problemów. W każdym rozważaniu znajduje się odwołanie do nauczania Jana Pawła II.
Część parenetyczna Notatnika czyli „odpowiadamy Panu” przynosi odwołania do żywotów świętych, jako tych, którzy w sposób doskonały odpowiedzieli Panu i mogą być teraz drogowskazami dla nas. odpowiednio dobranych filmów.
Uważna lektura książki może jednak – taką nadzieję żywi autor Notatnika – komuś dopomóc w zdiagnozowaniu modelu własnego życia i skonfrontowaniu z tym, czego oczekuje od nas Chrystus (oprac. na podstawie wstępu).

Opis

ISBN
83-7332-257-4
Autor
ks. Zbigniew Adamek
rok wydania
2005
ilość stron
196
format
145 x 205
Nowy produkt