Ikona z wizerunkiem świętej Faustyny Kowalskiej
Produkt na zamówienie czas realizacji od 5 do 7 dni roboczych
Opis
Ikona religijna święta Faustyna Kowalska
Ikona religijna święta Faustyna Kowalska wykonana na desce lipowej, podwójnie gruntowanej oraz uszlachetnionej płatkami pozłoty. Wizerunek świętej Faustyny Kowalskiej został naniesiony przy użyciu specjalnej techniki druku bezpośrednio na deskę.
Faustyna Kowalska
Faustyna Kowalska urodziła się 25.08.1905 r. jako jedno z dziesięciorga dzieci we wsi Głogowiec. Do uczęszczała niecałe trzy lata, już jako 16-latka poszła na służbę do zamożnych rodzin w Aleksandrowie Łódzkim i Łodzi, by wspomóc rodziców i zarobić na swoje utrzymanie. 1.08.1925 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia otrzymując imię s. M. Faustyna.
W czasie całego życia Faustyna było głęboko zjednoczona z Bogiem i realizowała powierzoną przez Niego misję. Doznała wielu nadzwyczajnych łask i objawień. 22.02.1931 r. siostra Faustyna Kowalska doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego. Jezus za jej pośrednictwem przypomniał światu przedstawioną w Biblii prawdę o miłości Boga miłosiernego do każdego człowieka i wezwał do jej głoszenia jej światu z jeszcze większą mocą. Przekazał nowe formy kultu Miłosierdzia Bożego: obraz „Jezu, ufam Tobie,” Święto Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę zwaną Godziną Miłosierdzia. Orędzie Miłosierdzia z polecenia Jezusa zostało zapisane w „Dzienniczku św. Faustyny“. W wypełnianiu tej misji Siostrę Faustynę wspierali duchowy kierownik bł. ks. Michał Sopoćko i krakowski spowiednik o. Józef Andrasz SJ.
Z inicjatywy św. Siostry Faustyny w Kościele Apostolskim zrodził się Ruch Bożego Miłosierdzia, realizujący zadanie głoszenia światu tajemnicy miłosierdzia Bożego poprzez świadectwo życia ale także czyn, słowo i modlitwę.
Siostra Faustyna zmarła 5.10.1938 r. w klasztorze Zgromadzenia w Krakowie - Łagiewnikach. 18.04.1993 r. Ojciec Święty Jan Paweł II dokonała jej beatyfikacji i od tej pory trumienka z relikwiami spoczywa na ołtarzu pod obrazem Jezusa Miłosiernego w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. 30.04.2000 r. dołączyła do grona świętych.
Ikona z tyłu posiada certyfikat wraz z rokiem produkcji oraz zawieszkę i jest gotowa do zawieszenia; dostępna jest w pięciu rozmiarach; grafika dostosowywana jest do formatu deski przez co może nieznacznie różnić się od zdjęcia produktu.
Dzięki estetycznemu wykończeniu, ikona świętej Urszuli nie wymaga dodatkowej oprawy i może stanowić niezwykły upominek religijny na każdą okazję:
z okazji Chrztu Świętego,
z okazji Pierwszej Komunii Świętej,
z okazji Bierzmowania
z okazji imienin lub urodzin.
Zobacz także