• Nowy
search

KRĄG BIBLIJNY Zeszyt spotkań 17. Grudzień 2011 - marzec 2012 Materiały dla duszpasterzy, animatorów i wszystkich, którzy ...

ks. Piotr Łabuda
15,00 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
6,99 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł

Ważną postacią liturgii słowa w okresie Adwentu jest Jan Chrzciciel, poprzednik Jezusa Chrystusa, który oświadczył swoim uczniom: „Potrzeba, by On wzrastał, a ja żebym się umniejszał” (J 3,30). Jego słowa mogą posłużyć za motto do kolejnego zeszytu „Kręgu Biblijnego”. Omówienia fragmentów Ewangelii wyznaczonych przez Kościół na okres rozciągający się od pierwszej niedzieli adwentowej do piątej niedzieli Wielkiego Postu zostały w nim bowiem skojarzone z katechezami Benedykta XVI na temat pierwszych uczniów Jezusa, głównie św. Pawła, ale nie tylko, bo także kręgu jego bliższych i dalszych współpracowników. Przywołane zostały i inne wypowiedzi Ojca Świętego, wszystkie one jednak koncentrują się wokół świętości jako realizacji wezwania Jezusa Chrystusa do Jego naśladowania, przede wszystkim w dźwiganiu krzyża.

W „Poznawać Biblię”, czyli drugiej części zeszytu”, św. Paweł również zajmuje ważne miejsce. Z dr. hab. Krzysztofem Mielcarkiem zbliżamy się do końca wędrówki śladami Apostoła Narodów (tym razem mamy okazję przybić do portów leżących na wyspach Morza Egejskiego). Ks. dr Piotr Łabuda po przedstawieniu nam we wcześniejszych zeszytach dramatycznych losów „trzynastego apostoła” rozpoczyna cykl poświęcony jego listom. Ks. prof. dr hab. Mirosław S. Wróbel kieruje natomiast uwagę czytelnika ku postaciom starotestamentalnym: obu Tobiaszom, Sarze i jednemu z aniołów, Rafałowi. Jeśli się jednak pamięta, jak małą wagę stary Tobiasz przywiązywał do własnej osoby i jak bardzo zabiegał, aby przez niego objawiało się Boże miłosierdzie, to dość łatwo i jego życie potraktować jako konkretyzację motywu przewodniego całego zeszytu, tak mocno obecnego również i w pismach Pawła.

Zapraszamy również do subskrypcji i korzystania z numerów archiwalnych.

Opis

ISBN
978-83-7793-008-3
Autor
ks. Piotr Łabuda
rok wydania
2011
ilość stron
212
format
B5
Nowy produkt