search

KRĄG BIBLIJNY Zeszyt spotkań 16. Materiały dla duszpasterzy, animatorów i wszystkich, którzy pragną czytać Pismo Święte. ...

ks. Piotr Łabuda
15,00 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska (przesyłka listowa nierejestrowana)
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
7,00 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
Biblos
Odbiór w sklepie (Tarnów, ul. Mościckiego 5)
Darmowa
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
13,00 zł

Część pierwsza zeszytu, „Spotkania z Biblią”, koncentruje się wokół postaci Apostołów – zostali oni potraktowani jako ci uczniowie Mistrza z Nazaretu, którzy ujęci jakąś istotną prawdą Jego nauczania postanowili poddać ją próbie w życiu – i próba ta na ogół potwierdzała zarówno jej owocność, jak i wiarygodność jej rzeczników – większość z nich stać było na męczeństwo. Nic zatem dziwnego, że przykład Apostołów był dla pierwszych gmin chrześcijańskich urzeczywistnieniem pewnego wzorca – nie szukali oni ludzkiej chwały. Naśladując ich, w dalszym ciągu można mieć pewność, że kroczy się drogą Chrystusa: począwszy od Piotra i jego brata, Andrzeja, a skończywszy na Macieju, który został wybrany w miejsce zdrajcy Judasza. Dobrze, że tej części towarzyszy płyta CD z katechezami Benedykta XVI na temat Apostołów, wygłoszonymi w 2006 r.
Druga część zeszytu, „Poznając Biblię”, zwieńcza cykl ks. Piotra Łabudy poświęcony św. Pawłowi, którego droga jakże się różniła od drogi Piotra i pozostałych Apostołów. Jego spotkanie z Kościołem nie zaowocowało natychmiastowym przylgnięciem do niego, ale prześladowaniami jego członków. Dopiero bezpośrednia interwencja Jezusa Chrystusa spowodowała, że Szaweł, gorliwy faryzeusz i wróg rodzącego się Kościoła, stał się Pawłem, niestrudzonym głosicielem Dobrej Nowiny wśród pogan. Krzysztof Mielcarek w swoich podróżach archeologicznych zabiera nas do Rzymu, w którym Paweł poniósł śmierć męczeńską. Natomiast ks. Mirosław S. Wróbel pisze o Księdze Rut, tej natchnionej noweli, której celem było głoszenie ukrytego kierownictwa Boga w historii na pięć stuleci przed powołaniem pierwszych Apostołów.

Zapraszamy również do subskrypcji i korzystania z numerów archiwalnych.

Opis

ISBN
978-83-733297-7-5
Autor
ks. Piotr Łabuda
rok wydania
2011
format
B5
Nowy produkt