search

KRĄG BIBLIJNY Zeszyt spotkań 13. Materiały dla duszpasterzy, animatorów i wszystkich, którzy pragną czytać Pismo Święte.

ks. Piotr Łabuda
14,00 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska (przesyłka listowa nierejestrowana)
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
7,00 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
Biblos
Odbiór w sklepie (Tarnów, ul. Mościckiego 5)
Darmowa
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
13,00 zł

Zeszyt 13 „Kręgu Biblijnego”, w swojej pierwszej części koncentrujący się wokół czytań wyznaczonych na ostatni etap obecnego roku liturgicznego – od 23. niedzieli zwykłej do uroczystości Chrystusa Króla – podejmuje temat grzechu i nawrócenia, kary i nagrody, zbawienia i potępienia. Podstawą egzegezy są kolejne perykopy z Ewangelii św. Łukasza, współtowarzysza drugiej wyprawy misyjnej św. Pawła, świadka jego rzymskiego uwięzienia i śmierci, a jednocześnie teologa o wyraźnie uniwersalistycznym zacięciu, przedstawiającego Jezusa jako Zbawcę grzeszników i odrzuconych: „Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zaginęło” (Łk 19,10).
W „Poznawać Biblię”, drugiej części „Kręgu Biblijnego”, kontynuowane są tematy z wcześniejszych zeszytów: ks. dr Piotr Łabuda przybliża dzieje św. Pawła (między innymi jego wystąpienie o „nieznanym Bogu” na ateńskim Areopagu), a ks. dr hab. Krzysztof Mielcarek świat, w jakim Apostoł Narodów działał (wyspa Samotraka, miasta Naepolis, Filippi, Amfipolis i Apolonia). Natomiast ks. prof. dr hab. Mirosław S. Wróbel tym razem wydobywa przesłanie teologiczne Pierwszej i Drugiej Księgi Królewskiej, koncentrujących się na dziejach Izraela od czasów króla Dawida i króla Salomona, przez historię podzielonych królestw, do czasu ich upadku. Charakteryzuje też starożytny lud Samarytan, do których Jezus zwracał się właśnie jako odrzuconych (J 4).

Opis

ISBN
978-83-733286-8-6
Autor
ks. Piotr Łabuda
rok wydania
2010
ilość stron
136
format
B5
Nowy produkt