search

KRĄG BIBLIJNY Zeszyt spotkań 20. Grudzień - Marzec 2013 Materiały dla duszpasterzy, animatorów i wszystkich, którzy prag ...

ks. Piotr Łabuda
16,00 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska (przesyłka listowa nierejestrowana)
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
7,00 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł
Biblos
Odbiór w sklepie (Tarnów, ul. Mościckiego 5)
Darmowa
InPost Kurier
15,00 zł
InPost Paczkomat
13,00 zł

Zeszyt dwudziesty „Kręgu Biblijnego” tradycyjnie składa się z dwóch części. Na część pierwszą – na Spotkania z Biblią – złożyły się omówienia fragmentów listów Pawła Apostoła, które w nadchodzącym roku liturgicznym staną się przedmiotem kościelnego przepowiadania jako drugie niedzielne i świąteczne czytania mszalne. Jesteśmy przekonani, że zgłębienie ich sensu może okazać się pomocne nie tylko dla liturgicznej służby ołtarza, szczególnie lektorów, ale także dla wszystkich, którzy zdają sobie sprawę, jaką rolę w dziejach Kościoła odegrało nauczanie św. Pawła. Drugą część – Poznając Biblię – otwiera następny odcinek cyklu dr. hab. Krzysztofa Mielcarka koncentrujący się wokół historii zbawienia. Tym razem autor wyjaśnia, czym ona w ogóle jest i jaka jest relacja między nią a historią powszechną. Ks. dr hab. Mirosław Wróbel, kontynuując swój cykl starotestamentalny, wprowadza czytelnika w rozumienie Ksiąg Machabejskich. Omawia też centralne dla nich wydarzenie, czyli powstanie Machabeuszy. Natomiast ks. dr hab. Piotr Łabuda pozostaje w kręgu pism Pawłowych, omawiając List do Galatów.
Do jubileuszowego zeszytu dołączony został zestaw materiałów utrwalonych na płycie CD. Są to slajdy przedstawiające klasztor Mar Saba, jeden z najstarszych na Bliskim Wschodzie, a także starożytna relacja z pielgrzymki do Ziemi Świętej pątniczki Egerii.

Opis

ISBN
978-83-7793-095-3
Autor
ks. Piotr Łabuda
rok wydania
2012
ilość stron
200
format
B5
Nowy produkt