W Kościele jest miejsce dla wszystkich Zobacz większe

W Kościele jest miejsce dla wszystkich

Nowy

abp Grzegorz Ryś

: Książki, Księgarnia Biblos

W Kościele jest miejsce dla wszystkich

Więcej szczegółów

33,00 zł

Opis

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie pochodzą sprzed zaledwie kilku miesięcy. To, co ujmuje w nich szczególnie, to konsekwencja w realizowaniu wizji Kościoła.

Kościoła otwartego na wszystkich, wrażliwego i wypełnionego obecnością Boga. Kościoła św. Franciszka i św. Brata Alberta. Kościoła dialogu i świadectwa wiary. Kościoła, w którym Bóg objawia się prostaczkom, dokonuje skandalu miłosierdzia i daje szansę każdemu.

Kościół Chrystusa to coś więcej niż instytucja.

Wciąż jestem przekonany, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich. Ale bycie razem jest możliwe tylko wtedy, kiedy wiarę przeżywa się rzeczywiście jako wiarę. To znaczy w kategoriach personalistycznych. Wszystkie inne kategorie otwierają wiarę na łatwą ideologizację. Wtedy zaczynamy dzielić, potrzebujemy wrogów, sztandaru itd. Mnie obchodzi przede wszystkim pytanie, jak poprowadzić człowieka do osobistego spotkania z Jezusem – osoby z Osobą.

Więcej informacji

ISBN 978-83-277-1761-0
wydanie pierwsze
rok wydania 2020
ilość stron 288
format 142 x 202 mm
oprawa zintegrowana
Wydawnictwo Wydawnictwo WAM

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

W Kościele jest miejsce dla wszystkich

W Kościele jest miejsce dla wszystkich

W Kościele jest miejsce dla wszystkich