EKG Serca Zobacz większe

EKG Serca EWANGELIA - KOŚCIÓŁ - GŁOSZENIE

Nowy

kl. Dawid Madej (red.), ks. Tomasz Rąpała (red.)

: Książki

Autorzy
Ks. Tomasz Rąpała
Kl. Dawid Madej
Aleksandra Małochleb
Katarzyna Blicharz

Konsultacja
Ks. dr Krzysztof Wons SDS

Więcej szczegółów

29,00 zł

Opis

EKG serca (czyli: EEwangelia, KKościół, GGłoszenie) jest podręcznikiem skierowanym szczególnie do ludzi młodych. To bardzo ciekawa propozycja, ponieważ pokazuje, w jaki sposób słowo Boże prowadzi człowieka, który pragnie poznać wolę Pana Boga względem niego. A poznać wolę Boga to żyć szczęśliwie! Ta książka – czy raczej podręcznik – może stać się „towarzyszem drogi” w rozpoznaniu tego, do czego prowadzi Bóg.

To nie przesada! Dlaczego?

Po pierwsze: opracowali to ludzie młodzi, którzy SŁUCHAJĄ Boga. Po drugie: książka składa się z czterech części, które poświęcone są czterem postaciom biblijnym: Pawłowi, Piotrowi, Samarytance i kobiecie cierpiącej na krwotok. W każdej z tych części mamy pięć „spotkań”. Jeśli dasz się prowadzić słowu Pana Boga, zobaczysz piękną rzecz: TAM JEST TWOJE ŻYCIE. Prezentowane osoby, krótko mówiąc, miały różne życiorysy… Mimo to jednak – odnalazły sens życia!

EKG serca nie jest zwykłą „książką do przeczytania”, ale narzędziem w drodze do odkrywania ciągle na nowo relacji z Bogiem, który jest obecny w historii naszego życia. Dlatego zachęcamy każdego, kto pragnie rozpoznać sens życia, żeby spotkał się z tymi biblijnymi osobami, które naprawdę mają nam wiele do powiedzenia.

Każde „spotkanie” ma swój rytm: modlitwa, słowo Boże, kontekst tekstu biblijnego, rozważanie, odpowiedź, zadanie, modlitwa. To pozwala na wejście w głąb swego serca i wyczucie w nim rytmu serca Boga.

Narzędzie, które prezentujemy, jest co prawda skierowane do ludzi młodych, ale… każdy z nas ma tyle lat, ile lat ma jego serce! Więc warto „uczynić EKG serca”, żeby być ciągle młodym w Bogu. Bo Bóg jest młody!

„Narzędzie” EKG serca może być także pomocą w prowadzeniu grup apostolskich, spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza, przygotowania do sakramentu bierzmowania. Podręcznik uczy osobistego kontaktu ze słowem Bożym „krok po kroku”, ale nie daje gotowych odpowiedzi – jest natomiast formą towarzyszenia w drodze rozeznania.

Nad podręcznikiem pracowało wiele osób, m.in. klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a także młodzież biorąca udział w programie „Młodzi na progu”.

Całość jest utkana nowoczesną grafiką komputerową, która jest owocem medytacji nad tekstami podręcznika. Graficzne obrazy odsłaniają głębię przesłania tekstów.

Więcej informacji

ISBN 978-83-7793-583-5
rok wydania 2018
ilość stron 106
format A5
oprawa spiralowana (złota)

Spis treści

Wstęp


Mój Tata jest Królem!


SZAWEŁ – CZŁOWIEK Z ZATKANYMI USZAMI
PAWEŁ–NOWY POCZĄTEK!
KIM CHCĘ BYĆ? – WYBÓR!
GRAĆ, BY WYGRAĆ!
BADANIE SERCA


Szczęście ma imię i twarz!


POSZUKUJĄC ZDROWIA
PRÓBUJĄC NIEMOŻLIWEGO
UZDROWIONA CZY WYLECZONA?
POSZUKIWANA
NOWE IMIĘ = NOWE ŻYCIE


Hey! Yes, you! You ROCK!


WEZWANY Z CODZIENNOŚCI
ŻYCIOWE BURZE - LĘK I STRACH
ILE RAZY MAM PRZEBACZYĆ?
PRAWDZIWA MIŁOŚĆ
DOSTRZEŻONY BY DOSTRZEGAĆ


Pragnienie nie ma szans!


SŁUCHAJĄCY ŻEBRAK I WYSŁUCHANA ŻEBRACZKA CZYLI...
JEZUS I KOBIETA Z SAMARI
BŁOTO TO NIE WODA
KLIMAT SIĘ ZMIENIA
PORZUCONY DZBAN – STARE I NOWE
SZALONA MIŁOŚĆ


Bibliografia