EKG Serca Zobacz większe

EKG Serca EWANGELIA - KOŚCIÓŁ - GŁOSZENIE

Nowy

ks. Henryk Szmulewicz

: Książki

Autorzy
Ks. Tomasz Rąpała
Kl. Dawid Madej
Aleksandra Małochleb
Katarzyna Blicharz

Konsultacja
Ks. dr Krzysztof Wons SDS

Więcej szczegółów

29,00 zł

Opis

EKG serca (czyli: EEwangelia, KKościół, GGłoszenie) jest podręcznikiem skierowanym szczególnie do ludzi młodych. To bardzo ciekawa propozycja, ponieważ pokazuje, w jaki sposób słowo Boże prowadzi człowieka, który pragnie poznać wolę Pana Boga względem niego. A poznać wolę Boga to żyć szczęśliwie! Ta książka – czy raczej podręcznik – może stać się „towarzyszem drogi” w rozpoznaniu tego, do czego prowadzi Bóg.

To nie przesada! Dlaczego?

Po pierwsze: opracowali to ludzie młodzi, którzy SŁUCHAJĄ Boga. Po drugie: książka składa się z czterech części, które poświęcone są czterem postaciom biblijnym: Pawłowi, Piotrowi, Samarytance i kobiecie cierpiącej na krwotok. W każdej z tych części mamy pięć „spotkań”. Jeśli dasz się prowadzić słowu Pana Boga, zobaczysz piękną rzecz: TAM JEST TWOJE ŻYCIE. Prezentowane osoby, krótko mówiąc, miały różne życiorysy… Mimo to jednak – odnalazły sens życia!

EKG serca nie jest zwykłą „książką do przeczytania”, ale narzędziem w drodze do odkrywania ciągle na nowo relacji z Bogiem, który jest obecny w historii naszego życia. Dlatego zachęcamy każdego, kto pragnie rozpoznać sens życia, żeby spotkał się z tymi biblijnymi osobami, które naprawdę mają nam wiele do powiedzenia.

Każde „spotkanie” ma swój rytm: modlitwa, słowo Boże, kontekst tekstu biblijnego, rozważanie, odpowiedź, zadanie, modlitwa. To pozwala na wejście w głąb swego serca i wyczucie w nim rytmu serca Boga.

Narzędzie, które prezentujemy, jest co prawda skierowane do ludzi młodych, ale… każdy z nas ma tyle lat, ile lat ma jego serce! Więc warto „uczynić EKG serca”, żeby być ciągle młodym w Bogu. Bo Bóg jest młody!

„Narzędzie” EKG serca może być także pomocą w prowadzeniu grup apostolskich, spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza, przygotowania do sakramentu bierzmowania. Podręcznik uczy osobistego kontaktu ze słowem Bożym „krok po kroku”, ale nie daje gotowych odpowiedzi – jest natomiast formą towarzyszenia w drodze rozeznania.

Nad podręcznikiem pracowało wiele osób, m.in. klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a także młodzież biorąca udział w programie „Młodzi na progu”.

Całość jest utkana nowoczesną grafiką komputerową, która jest owocem medytacji nad tekstami podręcznika. Graficzne obrazy odsłaniają głębię przesłania tekstów.

Więcej informacji

ISBN 978-83-7793-583-5
rok wydania 2018
ilość stron 106
format A5
oprawa spiralowana (złota)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

EKG Serca

EKG Serca

Autorzy
Ks. Tomasz Rąpała
Kl. Dawid Madej
Aleksandra Małochleb
Katarzyna Blicharz

Konsultacja
Ks. dr Krzysztof Wons SDS

Spis treści

Wstęp


Mój Tata jest Królem!


SZAWEŁ – CZŁOWIEK Z ZATKANYMI USZAMI
PAWEŁ–NOWY POCZĄTEK!
KIM CHCĘ BYĆ? – WYBÓR!
GRAĆ, BY WYGRAĆ!
BADANIE SERCA


Szczęście ma imię i twarz!


POSZUKUJĄC ZDROWIA
PRÓBUJĄC NIEMOŻLIWEGO
UZDROWIONA CZY WYLECZONA?
POSZUKIWANA
NOWE IMIĘ = NOWE ŻYCIE


Hey! Yes, you! You ROCK!


WEZWANY Z CODZIENNOŚCI
ŻYCIOWE BURZE - LĘK I STRACH
ILE RAZY MAM PRZEBACZYĆ?
PRAWDZIWA MIŁOŚĆ
DOSTRZEŻONY BY DOSTRZEGAĆ


Pragnienie nie ma szans!


SŁUCHAJĄCY ŻEBRAK I WYSŁUCHANA ŻEBRACZKA CZYLI...
JEZUS I KOBIETA Z SAMARI
BŁOTO TO NIE WODA
KLIMAT SIĘ ZMIENIA
PORZUCONY DZBAN – STARE I NOWE
SZALONA MIŁOŚĆ


Bibliografia