• -8,00 zł
search

Homilie (nie) tylko dla dzieci

Ks. Ryszard Piwowarczyk

Na lata A, B i C

43,00 zł
35,00 zł Zniżka 8,00 zł

Informacje o dostawie
Poczta Polska
Do 5 dni roboczych (darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 100 zł)
6,99 zł
Kurier DPD
Dostawa do 3 dni roboczych
15,00 zł
Kurier DPD płatność przy odbiorze
Dostawa do 3 dni roboczych
16,00 zł

HOMILIE (nie) tylko dla dzieci na lata A, B i C - Opis wydawcy

Jeśli się nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Te słowa Pana Jezusa przynaglają, by pielęgnować w sobie młodość ducha i perspektywę nieustannego rozwoju. Dziecięca ciekawość świata, świeżość spojrzenia, może nawet nieco naiwna szlachetność oraz wiara bez zastrzeżeń i nieustanne zadziwienie nad geniuszem ewangelicznej mądrości, mogą nas doprowadzić do bram nieba. Dlatego warto oczami dziecka spojrzeć na Jezusową naukę.

Zawarte w tej książce homilie na niedziele (lata A, B i C) oraz wybrane uroczystości i święta – jak zauważa sam autor – „nie są po to, aby się pochwalić czy zabłysnąć, lecz po to, aby z pokorą odkrywać, jak bardzo cenni jesteśmy w oczach Bożych i jak bardzo Jemu na nas zależy”. Większość zamieszczonych tu kazań została wygłoszona podczas ponad trzydziestoletniej pracy duszpasterskiej autora w kilku parafiach. Część z nich była opublikowana we „Współczesnej Ambonie”z którą współpracował przez wiele lat.

Zachęcamy do lektury Homilii (nie) tylko dla dzieci, zarówno duchownych, jak i świeckich czytelników, starszych i młodszych. Oprócz inspiracji dla kaznodziejów, mogą być one także pogłębieniem niedzielnych i świątecznych refleksji związanych z liturgią słowa na dany dzień. Wszyscy mogą znaleźć tu również dużą dawkę nadziei i optymizmu, tak bardzo potrzebnych w przemierzaniu labiryntów ludzkiego życia i w roztropnej trosce o piękny kształt naszego chrześcijaństwa.

Ks. Ryszard Piwowarczyk ur. się 4 września 1961 roku w Czerwonej Górce, w województwie świętokrzyskim. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Łącznej i Technikum Mechanicznego w Kielcach, studiował w kieleckim Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1987. Pracował jako wikariusz, między innymi, w parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach i w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Od 2005 roku jest proboszczem w parafii św. Władysława w królewskim grodzie Szydłów.

Ponad dwadzieścia lat współpracował z kwartalnikiem homiletycznym „Współczesna Ambona”, gdzie drukowane były jego homilie, głównie dla dzieci, ale także dla młodzieży i dorosłych. Jest też współautorem kilku publikacji o historii parafii Szydłów i wybitnych postaciach z nią związanych.

Opis

ISBN
978-83-8144-508-5
Autor
Ks. Ryszard Piwowarczyk
rok wydania
2021
ilość stron
568
format
165 x 235 mm
oprawa
miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo
Jedność